Kamila Zárychtová, zakladatelka Business for Breakfast Česká republika

Kamila Zárychtová je spolumajitelkou společnosti Business for Breakfast Česká republika a zakladatelkou Business for Breakfast v České republice. V roce 2009 založila první networkingový klub BforB v Praze a následně rozvinula prostřednictvím franchisingové sítě koncept do České republiky.

„Mým cílem je vybudovat podnikatelské kluby BforB v každém okresním městě, aby si lokální malí a střední podnikatelé mohli navzájem pomáhat získávat více obchodu, a byli tak stabilnější a ekonomicky silnější. K tomu potřebuji najít tým samostatných a schopných lidí, kteří souzní s myšlenkou podpory podnikatelů BforB a oslovuje je tento druh podnikání. A franchisingová spolupráce je pro takový rozvoj tou nejlepší formou“, říká Kamila Zárychtová.
2009

Začátek

Obchodní formát Business for Breakfast jsem do České republiky přivedla v roce 2009 z Velké Británie, kde jsem se s ním seznámila. Zaujala mě myšlenka podpory malých a středních podnikatelů, kteří kolem sebe na rozdíl od velkých společností nemají oddělení plná poradců, kteří pomáhají s marketingem, obchodem, řešením problémů a rozvojem společnosti jako takovým. Toto prostředí skvěle supluje systém BforB. Díky pravidelným setkáváním každé 2 týdny mají podnikatelé příležitost navzájem se informovat o tom, co aktuálně potřebují, jaké kontakty potřebují, jaká doporučení hledají a sdílet důležité aktuální informace a zkušenosti nabité z mnoha let podnikání. Takto ani drobný podnikatel není na podnikání „sám“ a je obklopen odborníky z různých oborů podnikání, kteří ho podporují. Navíc pokud se s někým každé dva týdny setkáváte, máte příležitost ho mnohem lépe poznat, udělat si obrázek o tom, jak funguje vybudovat si s ním mnohem efektivnější obchodní vztahy založené na důvěře.

  • Business for Breakfast
  • Business for Breakfast
2015

Rozvoj

Koncept Business for Breakfast se rozvíjí v dalších regionech, jako je Brno, Ostrava, Olomouc, Plzeň, Zlín, Hradec Králové, Pardubice, České Budějovice a do dalších menších měst, jako například Nový Jičín, Frýdek-Místek, Tábor a další. Členská základna se rozšiřuje a v celém Business for Breakfast si už aktivně pomáhá více než 300 podnikatelů napříč kluby. Kromě klasických klubových setkání nabízíme podnikatelům regionální a celorepubliková setkání, kde se mohou setkat s ostatními členy BforB.

2019

Výročí

Slavíme 10. výročí od založení BforB v České republice. Díky franchisingové spolupráci nyní oslovujeme podnikatele nejen z velkých okresních měst v České republice, ale i v menších městech a nabízíme jim tak podporu pro jejich podnikání v podobě získávání nových kontaktů, zakázek, informací a zkušeností. Evidujeme hodnotu zrealizovaného obchodu v klubech BforB, která za poslední rok čítá více než 190 000 000,- Kč v zakázkách, které si mezi sebou členové předali. Vstupujeme do další dekády BforB, které dominuje rozvoj. Naší prioritou bude rozvinout podnikatelskou základnu BforB na 1000 členů, která bude svým členům přinášet mnohonásobně více obchodních příležitostí. Cílem je propojit podnikatele z celé České republiky a pomoci jim tak spolupracovat s podnikateli, na které je spoleh a má s nimi již někdo osobní zkušenost.

  • Business for Breakfast
  • Business for Breakfast